Doğal Güzellik İpuçları
0

Eğer hassas, çabuk tahriş olan bir cildiniz varsa doğal çözümler de sorununuza çare olabilir.

Aşağıdaki ipuçları cildiniz için etkili sonuçlar verecektir.

  1. Yüzünüzü her sabah kalkınca nazikçe yıkayın. Yatmaya gitmeden önce de yüzünüzü yıkamayı ihmal etmeyin. Ayrıca gün ortasında da yıkamanızda fayda vardır. Böylelikle yüzünüzü günde 3 defa yıkamanız hassas cildinize iyi gelecektir. Yüzünüz yıkarken 84 mineralli sabunu gibi tamamen doğal bir ürün kullanın. Bu tür doğal ürünler cildinizi tahriş etmez. Yüzünüzü yıkarken soğuk veya ılık su kullanın. Sıcak su kullanmayın.
  2. Bu cildinizin daha parlak görünmesine yardımcı olur ve cildinizin pH dengesini ayarlar. Gülsuyu doğal bir tonerdir. Soğutulmuş yeşil çay da işe yarar. Toneri uygulamak için pamuk kullanılabilir.
  1. Yüzünüzü tamamen doğal bir nemlendiriciyle nemlendirin..Havuç yağı veya lavanta esansiyel yağını nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.
  1. Haftada 1 – 2 defa cildinize derin temizleme uygulayın. Bunun için saf bal özellikle hassas ciltler için oldukça işe yarar. 1 çay kaşığı saf bal ısıtılarak incelmesi sağlanır. İncelen balı yüzünüze ve boynunuza nazikçe sürün. Bal yüzünüzde ve boynunuzda 15 dk kalmalıdır. Sonra ılık suyla yüzünüzü ve boynunuzu baldan arındırarak durulayın.
  1. Her gün en az 8 – 10 bardak su için. Bol su içmek vücudun dolayısıyla da cildinizin su ile beslenmesine yardımcı olur. Vücudunuzda sıvı yetersizliği olmaz. Vücuttaki sıvı yetersizliği cildinizi kurutur ve tahrişlere açık hale getirir.

6.Haftanın belirlediğiniz üç günü seçerek aşağıdaki uygulamayı tatbik eder iseniz hem cildiniz sıkılaşır hem sivilce oluşumunu engellersiniz.

7.Temiz cilde uygulanmalı sıvı tuz sprey yüze püskürtülür göz kenarlarına gelmeyecek şekilde sonrasında ilk sefer için 15dk sonrakilerde süre 30 dk çıkarılabilir. Belirlenen süre dolduktan sonra ılık su ile aşağıdan yukarıya doğru yüzünüzü yıkayın ve doğal nemlendiriciler ile cildinizi tazeleyin.

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

0

ÜST

X
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?