Pişik ve İsiliklerin Tedavisinde Sıvı Tuz
0

Yeni doğan bebeklerin vücudunun birçok yerinde, büyüklerin, vücudunun birbirine bitişik yerlerinde, özellikle sıcak havalarda ve sıcak ortamlarda pişik ve isilikler oluşur. Bu olay, hele de yaz aylarında, neredeyse her insanın kabusu denecek derecede yaygın bir durumdur. Pişik ve kötü kokulu ortamların oluşmasının sebebi ise havada bulunan mikrop ve bakterilerin insan vücudundaki atık deri birikintileriyle birleşmesidir.

Pişik ve isilikler için en güzel tedavi yolu, bunlar oluşmadan önce önlem almaktır. Bunların oluşmasını önlemek için en etkili yöntem, içinde sıvı tuz bulunan spreyden pişik oluşabilecek bölgelere bir iki fıs püskürtüp elinizle, yumuşak hareketlerle o bölgeye yaymaktır.

Pişik görüldüğünde ise sıvı tuz bir pamuğa püskürtülüp yine pişik olan bölgeye alıştıra alıştıra ve hafif hareketlerle masaj yapmak en etkili yoldur. Gerekirse sıvı tuz, fazla yakmaması için biraz seyreltilebilir.

Bu uygulama, daha önce anlatıldığı gibi, banyo suyuna yeterli miktarda sıvı tuz ilave edilerek de yapılabilir ve daha iyi bir tedbirdir.

Bir temizleme şekli de piyasada bulunan ıslak mendillerle pişik ve isilik olan bölgeleri silmektir. Eğer bu yöntem kullanılacaksa bunda da çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü ıslak mendillerle geçici arındırma yapılıyor gibi görünse de içlerinde bulunan kimyasallar ileriki zaman içinde ciltte tahribata yol açabilmektedir.

Ancak şu anda piyasada bulunan ıslak mendiller içinde 84 mineralli sıvı tuz takviyeli olanlar mevcuttur. Bunlar da yukarıda tarif ettiğimiz sıvı tuz kullanımının sonucunu vermektedir.

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

0

ÜST

X
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?