“Sıvı Tuz, yaşam çorbasının ilk halidir ve varoluşun temelidir. Yaşamın oluşması için gereken tüm elementler Sıvı Tuz’un yapısında mevcuttur.”Peter Ferreira

Kaynak Tuzları

Hakkında

Dünyada nadir bulunan doğal kaynak tuzları, yerin 3000 ila 5000 metre altından kaynak sularının yer altı kaya tuzlarındaki mineralleri bünyesine katarak yeryüzüne çıkması ile oluşmaktadır.

Doygun bir halde çıkan kaynak tuzları insan vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm mineralleri bünyesinde barındırmaktadır.

Neden

Kaynak Tuzu
Suyun tuzla birleşmesi, tuzun pozitif iyonlarının suyun negatif kutupları ile sarmalanmasına ve aynı zamanda tuzun negatif iyonlarının da suyun pozitif kutuplarıyla sarmalanmasına sebep oluyor. Böylece iyonlar sıvılaştırılıyor. Bu esnada hem suyun hem tuzun geometrik yapısı da değişime uğruyor. Ortaya çıkan şey artık ne su ne de tuz olarak tanımlanabilir. Yani yepyeni bir madde ile karşılaşıyoruz, adeta üçüncü bir boyutla karşı karşıyayız diyebiliriz.
Artık elementler sınırlarından özgür, rezonans etkisinden dolayı kutuplaşmaktan da vazgeçmiş ve daha yüksek bir enerji formuna ulaşmıştır. Su kendi kimliğini bırakmaya hazır olduğunda tuzun kafes gücü etkisinin de üstesinden gelebiliyor ve sodyumla klorürü birbirinden ayırarak tuzun madde boyutundan çıkmasına vesile oluyor.
Böylece iyonize olan bu iki element hafızalarında taşıdıkları enerjiyi tamamen açığa çıkarıyor. Aynı işlemi susuz gerçekleştirmek için, tuzu 800 derece sıcaklığa sahip bir fırının içine koymak gerektiğini isteriz.
Oysa ki bu haliyle doğadan kendiliğinden birleşmiş bir halde çıkarak en saf, en doğal haliyle ulaşma imkanına kavuşuyoruz..

MİNERAL YOĞUNLUĞUNA GÖRE TUZLAR

  • Sıvı Tuz
  • Kaya Tuzu
  • Himalaya Tuzu
  • Rafine Tuzlar

Tuz Çeşitlerine Göre Sodyum Oranı

Sıvı Tuz
Kaya Tuzu
Himalaya Tuzu
Rafine Tuzlar